KOLTUK YIKAMA

KOLTUK YIKAMA VE TEMİZLİK HİZMETİ

İzmir koltuk yıkama şirketi olarak sizlere koltuk yıkamanın detaylarını ve püf noktalarını anlatacağız. Gelişen teknoloji ile birlikte farklı modellerde ve markalarda koltuk yıkama makineleri firmalar tarafından kullanılmaktadır. Yıkama makinelerinin çeşitliliği gibi koltuk örtülerinde de çok fazla çeşitlilik mevcuttur. anlatacağımız bu makalede kullanılan ekipmanların kumaş türleri üzerindeki başarılı sonuçlarını ve artı , eksi yönlerini göstermeye çalışacağız. Öncelikli amacımız koltuk temizliğinde amaçladığımız başarıya en fazla ulaşmak olmalıdır. Başlıca koltuk yıkama tekniklerini anlatarak başlamak istiyorum.

İzmir Koltuk Yıkama

İzmir Koltuk Yıkama

 İZMİR KOLTUK YIKAMA (BUHARLI):

Koltuk yıkama, buhar makinesi ile yapıldığında sıcak buharın koltuğa tazyikli bir şekilde verilmesi şeklinde olmaktadır. Görüntü itibarı ile güzel bir şölen sunsa da hijyen bakımından temizlik olarak ve lekelerle mücadele konusunda en etkisiz temizleme metodudur. En büyük avantajı kuruma süresinin çok kısa olmasıdır. Ev hanımlarının yeni bir şey keşfetme merakı komşuya hava atma derdi bu yöntemi maalesef çok  popüler yapmıştır. Koltuk temizleme olarak pasif bir yöntemdir. Ayrıca ince nakışlı ve azda olsa deforme olmuş alanlarda sıcak buharın nakışlar üzerindeki naylonumsu alanlarda zarar verme olasılığı çok fazladır. Tavsiye etmiyoruz.

İzmir Koltuk Yıkama

İzmir koltuk Yıkama

İZMİR KOLTUK YIKAMA (KURU KÖPÜK METODU)

Kuru köpük ilk çıktığında çok etkili bir sistemdi. Özel makinesi ile temizlenmesi gereken alana bol miktarda özel kimyevi deterjanlı köpük uygulanır bir miktar beklendikten sonra vakum makinesi ile çekilerek yapılır. Muntazam bir temizlik sağlanırdı. Kuruma süresinin çok kısa olması da diğer bir avantajıdır. En büyük eksisi kullanılan özel deterjanın çok pahalı olmasıdır. Bu sebep ile firmalar kendi deterjanını değil daha ucuz olan ürünler kullanmaya başladılar. Bu değişiklik temizlik kalitesini çok düşürdü. Piyasa ile rekabet edebilmek için yapılan bu uygulama sonucu yurt dışından getirilen bu ürün şu anda kolay bulunabilen bir ürün değildir. Muhtemelen orijinal ürün kullanıyoruz diyenlerin vermiş olduğu rakam piyasa fiyatının üç veya dört katı olmak zorundadır. Eğer bu rakamlarla karşılaşmaz iseniz kandırılıyor olmanız muhtemeldir.

İZMİR KOLTUK YIKAMA (ISLAK VAKUMLAMA)

Şu anda kullanılan en etkili yıkama yöntemidir. Uygulanması; koltuk üzerine sünger veya yumuşak bir fırça yardımıyla deterjanı suyun yedirilmesi sonucu yumuşayan ve çözülen kirlerin vakum makinesi ile çekilmesi şeklindedir. Bu şekilde yapılan yıkama da en önemli konu vakumlama işleminin çok güzel bir şekilde tamamlanması ile mümkündür. Dikkat edilmesi gereken bir başaka konu ise yoğun kirli bölümlerde aynı işlemin bir kaç kez tekrarlanmasıdır. Kuruma süresi koltuğun kumaşına göre değişkenlik gösterse de ortalama iki beş saat arasındadır. Yaz aylarında bu süre daha da kısalmaktadır. Lekelerle mücadele oranı % 65 civarındadır. Kumaş türü ve lekenin muhteviyatı bu oranı olumlu veya olumsuz etkilemektedir.

LEKE ÇIKARMA:

Koltuk yıkama işlemlerinde kesinlikle garanti vermiyoruz. Garantili koltuk yıkama gibi söylemlere kesinlikle itibar etmeyiniz. Böyle bir şey mümkün değildir. Bazı lekelerde çok güzel sonuç alınabildiği gibi bazı lekelerde ise yapılan hiç bir uygulama sonuç vermemektedir. Çok önemli bir nokta ise leke çıkarıcı adı altında kullanılmak istenen kimyasal ürünleri görünmeyecek bir alanda denemeden asla koltuğunuz üzerinde direk kullandırmayın. Çok kötü sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. Uzun yıllardır bu konuda çalışmalar yürüten firmamız yeterli tecrübeye sahiptir.

Ayrıca Ev Temizlikleri niz için de firmamızdan yardım Talep edebilirsiniz